Maszyny

Maszyny sadownicze

W dzisiejszym rolnictwie wykorzystanie specjalistycznych maszyn jest niezwykle popularne. Właściwie trudno wyobrazić sobie jak rolnictwo mogłoby się bez nich obejść. Ułatwiają one wykonywanie czynności rolniczych, dzięki czemu przyspieszają cały proces i pozwalają na zwiększenie produkcji.

Jakie są maszyny sadownicze?
Wydawałoby się, że w sadownictwie nie potrzeba zbyt wielu maszyn, albowiem nadal jest to wykonywana praca w dużej mierze przez ludzi. Jednak także tutaj mogą one usprawnić prace. Maszyny sadownicze wykorzystywane są, aby przyspieszyć cały proces zbierania owoców, dzięki czemu plony mogą być zbierane szybciej. Oprócz tego ułatwiają one dbanie o drzewa i zachowanie ich w dobrym zdrowiu. Jest to ważne, ponieważ zdrowe drzewa to lepsze plony. Maszyny, jakie można spotkać w sadownictwie to m in:

Kosiarki ważne jest, aby sad nie zarósł, ponieważ utrudnia to efektywne zbieranie plonów, dlatego też istotne jest, aby regularnie go kosić. W tym celu przydatne mogą okazać się kosiarki, które są wyspecjalizowanie do koszenia sadów. Powinny, być one na tyle wydaje, aby objąć znaczny rozmiar, oprócz tego powinny być dobrze skrętne, co często przydaje się przy koszeniu sadów.

Ciągniki sprawiają one, że zbieranie plonów z sadu, jest o wiele szybsze oraz efektywniejsze. Ważne jest, aby były one dobrze dostosowane do jeżdżenia po dość wąskich drogach wewnątrz sadu. Wykorzystuje się je głównie do transportu zbieranych owoców

Opryskiwacze, dzięki nim możliwe jest efektowne dokonywanie oprysków drzew owocowych znajdujących się w sadzie. Jest to ważne, ponieważ chroni drzewa przed chorobami oraz robakami. Istotne jest, aby opryskiwacz miał pojemność dostosowaną do wielkości terenu, na którym ma zostać użyty.

Jak zdecydować się na wybór maszyn?
Decydując, się na zakup maszyn sadowniczych należy się d tego dobrze przygotować. Nie są to bowiem tanie narzędzia, więc pieniądze, które zostaną, na nie wydane powinny być jak najlepszą inwestycją. Przy zakupie maszyn ważne jest, gdzie będą wykorzystywane oraz jakie będzie ich przeinaczenie. Należy określić wielkość sadu, po jakim będą się poruszały. Ważne jest to szczególnie w przypadku ciągników. Powinny móc one jeździć swobodnie, tak aby nie uszkodzić drzew owocowych znajdujących się w sadzie. Także ich przyczepy powinny być dostosowane do wielkości plonów. W przypadku kosiarek także istotna jest wielkość terenu, po jakim będzie się poruszała. Powinna być ona jak najwydajniejsza oraz efektywna tak, aby teren wokół drzew nie przeszkadzała w wykonywaniu pracy. Wybierając, opryskiwacz warto sprawdzić jaka ilość dysz rozpylających jest potrzebna, a także jaki rodzaj rozpylacza będzie bardziej.

Dlaczego warto zainwestować w maszyny do sadu?
Przede wszystkim dzięki maszynom rolniczym możemy przyspieszyć cały proces pracy w sadzie. Plony mogą być zbierane szybciej oraz efektywniej. Oprócz tego możemy zadbać o lepsze zdrowie drzewek owocowych, które mogą dzięki temu dać lepsze owoce. Posiadane maszyny rolnicze niewątpliwie ułatwiają pracę i sprawiają, że staje się ona prostsza.

Maszyny sadownicze: Jagoda JPS: karczownik, pielnik, kombajn do porzeczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *