Maszyny, Rolnictwo

Agregat prądotwórczy w rolnictwie

Rolnictwo w dzisiejszych czasach jest dość silnie nastawione na automatyzację. Trudno się zresztą dziwić, niemożliwe byłoby, zrealizowanie większej ilości zadać bez pomocy specjalistycznych maszyn takich jak traktor czy ciągnik Z wykorzystaniem sprzętu wiąże się jednak potrzeba posiadania dobrego źródła energii. Jednak lepiej zabezpieczyć się przed możliwością nagłej awarii energii elektrycznej kupując dobry zasilacz awaryjny. Jest to swoiste zabezpieczenie, które gwarantuje bezproblemową pracę, nawet w przypadku problemów z siecią elektryczną. Nagłe wyłączenie prądu może mieć poważne konsekwencje nie tylko dla planów, ale także dla zwierząt oraz strat w plonach. Agregat prądotwórczy jest urządzeniem, które może pomóc nam w uratowaniu zysków, oraz zapewnić ciągłość produkcji.

Zabezpieczenie ciągłości nawet w przypadku braku prądu

Większość ludzi nie myśli o tym na co dzień, ponieważ prąd zazwyczaj jest, jednak awarie czasem się zdarzają i lepiej zawczasu się na nie przygotować. Jednak pytanie brzmi jaki agregat prądotwórczy w rolnictwie będzie odpowiedni? Jest to dość poważne pytanie, ponieważ wybór jest spory. Aby, zdecydować się na odpowiedni sprzęt musimy, uzmysłowić sobie, do czego będzie on wykorzystywany. Ważne jest, aby dokonać zakupu po dłuższym zastanowieniu, tak aby urządzenie spełniało wszystkie nasze potrzeby. Warto zastanowić się jak często może być on wykorzystywany. Przeanalizujmy, jak często zdarzały się awarie prądu i ile trwały. Dzięki temu lepiej będziemy mogli określić jakie urządzenie będzie potrzebne w gospodarstwie. Istotna jest też wielkość prowadzonego gospodarstwa. Należy dokonać spisu wszystkich urządzeń, jakie chcemy, aby mogły działać nawet podczas awarii prądu. Spiszmy wszystkie urządzenia kluczowe dla prowadzenia biznesu. Warto zrobić odpowiednią listę ze spisem tych urządzeń oraz z mocą, jaką pobiera. Dzięki temu będziemy wiedzieli jakiego produktu szukamy. Do wyboru są m in agregaty jednofazowe czy też trójfazowe. Wszystko zależy, od tego, jak dużej mocy będziemy potrzebowali.

Jakie urządzenie wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, tak aby każdy mógł wybrać produkt wedle swoich preferencji. Możemy zdecydować się na agregat zasilany silnikiem czterosuwowym. Nie jest on oczywiście tani, a także wymaga odpowiedniego zadbania. Może być zasilany benzyną, jak i na diesel. Popularnym modelem jest też agregat tzw. walizkowy. Jego zaletą jest to, że przypomina walizkę, dzięki czemu można zabrać go ze sobą np. do kabiny traktora. Jeżeli potrzebujemy mocy, która zasili, kilka urządzeń należy przygotować się na nieco droższy wydatek, nawet ok. cztery tysiące. W cenie tej jednak powinniśmy znaleźć duży wybór urządzeń nas interesujących. Wykorzystywane może być do zasilania urządzeń wymagających dużego poboru mocy. Urządzenia, których moc wynosi 10 kW, kosztują już kilka tysięcy, nie są więc tanie i wykorzystywane są raczej, tam, gdzie potrzeba bezproblemowego zasilania większej ilości maszyn lub takich, które mają naprawdę duże zapotrzebowanie na energię.

Agregaty prądotwórcze: Power Factory, agregat prądotwórczy wypożyczalnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *