Wiadomości rolnicze


Siatka ogrodzeniowa – instrukcja montażu 2015-03-09

Siatka ogrodzeniowa – instrukcja montażu

Wbrew powszechnej opinii nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na ogrodzenie naszej posesji. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest zastosowanie siatki z drutu ocynkowanego, którą przy odrobinie zdolności manualnych możemy samodzielnie ogrodzić wybrany przez nas teren. Co jest do tego potrzebne i jak powinniśmy się do tego zabrać?

 
Ogrodzenie z siatki leśnej jak wykonać 2015-03-02

Siatka leśna powszechnie określana jest jako siatka węzłowa lub siatka autostradowa. Obecnie jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów ogrodzeniowych do grodzenia dużych powierzchni terenu, takich jak lasy, pola, uprawy, działki rekreacyjne, tereny budowy itp. Siatka leśna odznacza się niską ceną, bardzo dużą wytrzymałością oraz łatwym montażem.

 
Magazyny zbożowe – nowoczesny obraz polskiego rolnictwa 2015-02-23

Produkcja roślinna czy zwierzęca od zawsze wiązała się z koniecznością mniejszego lub większego magazynowania. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii w budownictwie rozwijały się również magazyny. Dziś niektóre z nich imponują rozmachem i funkcjonalnością. Jedną z wiodących firm w branży jest Buttimer Polska.

 
Wywiad: "Czy uprawa kukurydzy jest opłacalna?" 2015-02-17

Wywiad z Panem Janem Reczkiem, właścicielem ponad 800 ha gospodarstwa w Kilianowie w Gminie Kąty Wrocławskie w Województwie Dolnośląskim.

 
Od nasion wiele zależy 2015-01-26

Z racji tego, że na rynku jest wielu sprzedawców nasion uprawnych rolnicy mają możliwość wyboru. Kierują się zazwyczaj jakością, która z kolei ma wpływ na jakość plonów, a ten fakt jest dla nich najważniejszy.

 
Dokarm swoją roślinę – ciesz się rezultatem 2015-01-20

Dzięki dokarmianiu dolistnemu można w szybki i skuteczny sposób zwalczyć nagłe niedobory składników pokarmowych, spowodowane np. szybkim przyrostem biomasy upraw, czy suszą. Im szybciej zastosujemy nawozy dolistne i uzupełnimy niedobory mikro- i makroelementów, tym lepsze osiągniemy plony.

 
Ubrania robocze, a bezpieczeństwo w pracy. 2014-12-30

Wiele osób podczas pracy ignoruje przepisy BHP, ponieważ uważa, że są na tyle wyszkoleni, że nie popełnią błędu i nic nie może im się stać. Cóż, gratuluję pewności siebie, a dla osób bardziej rozsądnych, chciałbym przedstawić plusy noszenia ubrań poprawiających nasze bezpieczeństwo.

 
Od czego zależy bezpieczeństwo rolnika? 2014-12-05

Praca w rolnictwie nie należy do bezpiecznych. W 2013 r. do KRUS zgłoszono 23 374 zdarzenia wypadkowe. Warto więc uświadomić sobie, jakie są najpowszechniejsze zagrożenia.

 
Założenie gospodarstwa rolnego 2014-10-27

Decyzja o założeniu własnego gospodarstwa rolnego to poważny krok. Choć bez wątpienia pozwala na niezależność, niesie za sobą pewne ryzyko. Bo sukces zależy od wielu czynników. Popyt i podaż to tylko część z nich. Równie ważna jest również pogoda, która w naszym klimacie potrafi spłatać figla.

 
Ochrona roślin – najważniejsze firmy chroniące nasze pola. Poznaj je! 2014-08-25

Skuteczna uprawa i ochrona roślin wymaga obecnie nie tylko zapewnienia wielkiego nakładu pracy fizycznej przez plantatora, ale także stosowania dobrej jakości odmian roślin uprawnych, odpowiedniego sprzętu rolniczego oraz jak najlepszych i odpowiednio dobranych środków ochrony roślin i nawozów.

 
Zakup używanego sprzętu rolniczego: za i przeciw 2014-08-06

Nowoczesne gospodarstwo rolne, jeśli chce być konkurencyjne, musi być przynajmniej w jakimś stopniu zmechanizowane. Sprzęt rolniczy nie należy do najtańszych, ale nowy park maszynowy można skompletować z maszyn używanych, co oczywiście ma swoje zalety, ale i wady. Jakie?

 
Jak wybrać dobrą firmę transportową? 2014-07-24

Większość przedsiębiorców, zwłaszcza tych prowadzących własny sklep, bądź e-sklep nawiązuje współpracę z firmą transportową bądź operatorem logistycznym. Lecz jak wybrać odpowiednią firmę, która wykona dane zlecenie rzetelnie i w umówionym terminie?

 
Rasy i linie pszczół w Polsce 2014-07-08

Wiele pasiek w Polsce bazuje na niskiej jakości pogłowiu, co powoduje jego niewielką wydajność. Konsekwencją takich działań jest to, że wraz z pogarszającymi się w ostatnich latach warunkami makroekonomicznymi, pszczelarstwo staję się coraz mniej opłacalne. Można poradzić sobie z tym problemem poprzez wprowadzenie do pasiek pszczół o lepszych walorach użytkowych.

 
Zgorzel podstawy źdźbła - choroba wadliwego zmianowania 2014-07-04

Duża koncentracja zbóż w strukturze upraw powoduje namnażanie się w glebie grzybów patogenicznych, wywołujących szereg groźnych chorób w tym „chorób płodozmianowych”.

 
Prawo budowlane a wymogi dotyczące energooszczędności 2014-07-02

Od wielu lat Unia Europejska chce wyznaczać światu standardy i kierunki postępowania względem środowiska. Chce ograniczać wpływ swoich obywateli na przyrodę, zmniejszać jednostkowe zużycie paliw kopalnych i promować niskoenergetyczne technologie. Unijne ograniczenia i pomysły nie ograniczają się jednak wyłącznie do przemysłu i energetyki.

 
Paliwa i układy napędowe przyszłości 2014-06-30

W erze kończących się tanich paliw kopalnych, przemysł motoryzacyjny poszukuje nowych układów napędowych dla pojazdów i nowych paliw do ich zasilania. Kilka technologii jest już dość dobrze rozwiniętych. Czy to oznacza, że za kilka lat będziemy jeździć samochodami na wodór?

 
Zastosowanie ładowarki teleskopowej 2014-05-28

Ładowarka teleskopowa zamiast ciągnika? Choć zdecydowanie to ciągnik stanowi podstawowe narzędzie pracy rolnika, to są sytuacje, w których można go zastąpić ładowarką teleskopową.

 
Pomiar parametrów wilgotności ziaren zbóż w rolnictwie 2014-05-21

Okres żniw to najbardziej pracowity czas dla rolników. Jest on też ostatnim etapem kilkumiesięcznej pracy i zmagań ze zmieniającą się pogodą. Każdego lata przychodzi w końcu moment zbioru zbóż, co musi mieć miejsce w określonym czasie i przy odpowiednich warunkach atmosferycznych, a zwłaszcza właściwej wilgotności.

 
Wiosenne porządki z ziemią ogrodową 2014-05-13

Choć rok 2013 był dla polskiego sektora ogrodowego krótki, to jednak bardzo intensywny. Co prawda długo utrzymująca się zima nie pomogła polskim przedsiębiorcom, ale mimo to większość z nich zrealizowała swoje cele sprzedażowe, osiągając zysk w trudnym okresie.

 
Pomysł na biznes: psy strzyżone 2014-05-12

To może być niezły pomysł na biznes. Trzeba tylko dysponować odpowiednimi pieniędzmi na początek. O czym trzeba pamiętać otwierając salon strzyżenia psów?

 
Artykuy 1 do 20 z 341: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18